• +48 223905649
  • Działamy 24 godziny na dobę. 7 dni w tygodniu !!! Na terenie Warszawy i okolic dojazd do klienta gratis !!!

Potrzebujesz pomocy? Możemy Twój problem rozwiązać zdalnie

W lokalnym sklepie komputerowym/serwisie twierdzą , że sami naprawiają laptopy. Warto zlecić im naprawę?

To zależy. Najlepiej zapytać się w sklepie czy dysponują profesjonalnym sprzętem do naprawy laptopów. Z reguły wystarczy się rozejrzeć :) Jeśli znajduje się tam profesjonalna stacja lutownicza i mikroskop oznacza to, że dysponują zapleczem technicznym pozwalającym na naprawę laptopa.

Stacja lutownicza wygląda tak:

zm-r6810_1 Serwis laptopów i komputerow Warszawa, Marszałkowska - W lokalnym sklepie komputerowym/serwisie twierdzą , że sami naprawiają laptopy. Warto zlecić im naprawę?

I nie jest to tanie urządzenie.

Jeśli sklep komputerowy/serwis nie posiada profesjonalnego sprzętu mało jest prawdopodobne aby był w stanie skutecznie naprawić laptopa.

Oczywiście nie można wykluczyć istnienia samorodnego talentu, który dysponuje sokolim okiem i bez mikroskopu, posługując się tylko lutownicą jest w stanie naprawić laptopa.

Jednak z naszego doświadczenia takie samorodne talenty rzadko kiedy się zdarzają. :)

Z reguły próby naprawy laptopa poczynione w lokalnym sklepie komputerowym/serwisie kończą się:

- uszkodzeniem obudowy laptopa i połamaniem zatrzasków

Wcale nie jest łatwo rozebrać laptopa. Proponujemy przyjrzeć się swojemu laptopowi i zastanowić się czy potrafilibyście Państwo rozebrać laptopa?

Ciężka sprawa? No właśnie. Podobny dylemat ma właściciel sklepu komputerowego. Miesięcznie ma do czynienia góra z kilkunastoma laptopami. Każdy inaczej się rozbiera. Wielu właścicieli sklepów komputerowych podejmuje się rozebrania laptopa mając nadzieję, że klient nie zauważy wyłamanych zatrzasków a może nawet połamanej obudowy  :)

My rozebraliśmy już tysiące laptopów. Nie ma możliwości abyśmy uszkodzili laptopa w trakcie naprawy.

- wypaleniem dziur w płycie głównej

Standartową usługą sklepu komputerowego jest wymiana gniazda zasilania w laptopie. Z reguły kończy się ona wypaleniem dziur w płycie głównej i zalaniu scieżek cyną.  Czasem laptop jakiś czas działa po takiej naprawie, czasem nie działa i sklep komputerowy stwierdza autorytarnie. Uszkodzona płyta główna - nic nie da się zrobić :)

Często później takie laptopy trafiają do nas. Okazuje się wtedy , że koszt naprawy znacznie wzrasta, bo poza prostą wymianą gniazda trzeba zająć się odtwarzaniem uszkodzonych ścieżek na płycie głównej i naprawą uszkodzonego przez sklep komputerowy układu zasilania

- przegrzaniem płyty głównej do tego stopnia , że nie nadaje się do naprawy

Często awarią laptopów spowodowana jest usterką układu BGA na płycie głównej. Objawia się ona brakiem obrazu na matrycy laptopa lub różnymi "krzaczkami" na ekranie. Awaria układu BGA z reguły spowodowana jest wadą fabryczną polegającą na uszkodzeniu luciwa łączące rdzeń układu z obudową BGA. Skutecznie problem rozwiazuje wymiana wadliwego układu BGA , jednak wymaga to specjalistycznego sprzętu i dużego doświadczenia.

A jak radzą sobie sklepy komputerowe? Bardzo prosto. Przegrzewają układ BGA suszarką do włosów, lub "więksi profesjonaliści"  w piekarniku lub opalarką. W efekcie laptop zaczyna działać. Jak długo? Tego właściciel sklepu komputerowego nie wie. Więc daje gwarancję na tydzień, miesiąc. W nadziei , że tyle czasu tak przegrzany układ BGA wytrzyma.

A jeśli przegrzanie układu BGA nic nie daje? To sklep komputerowy stwierdza. Uszkodzona płyta główna , nic nie da się zrobić.

Później gdy taki laptop trafia do nas to okazuje się , że naprawić płyty głównej już się nie da bo jest po prostu zniszczona przez sklep komputerowy.

My dysponujemy profesjonalnym sprzętem i wymieniamy układu BGA. Na wymieniony układ dajemy minimum 6 miesięcy gwarancji.

- wymiana klawiatury, matrycy , taśmy łączącej płytę główną z matrycą

Wymiany te są stosunkowo łatwe o ile sklep komputerowy nie uszkodzi przy tym obudowy, nie wyłamie zatrzasków lub nie spowoduje zwarcia na płycie głównej. 

Pomimo łatwości naprawy i tak odradzamy zlecenie tego sklepowi komputerowemu. Nikt nie lubi przepłacać , a z reguły tak się dzieje w sklepie komputerowym. Sklep komputerowy kupuje pojedyńcze części na Allegro, a tam wcale nie jest tanio i do tego królują podróbki. Poza tym sklep komputerowy zamawia pojedyńcze rzeczy więc płacicie Państwo za przesyłkę wymienianej częsci. Wychodzi drogo i dochodzi do tego ryzyko , że w laptopie zostanie zamontowana podróbka. 

My części kupujemy w hurtowych cenach i większe ilości. Poza tym mamy pełen magazyn używanych części. Gwarantuje to, że naprawa Państwa laptopa będzia tak tania jak jest to możliwe. Mają Państwo przy tym gwarancję, że do naprawy zostały użyte oryginalne części. 

- kupno nieoryginalnego zasilacza

W sklepach komputerowych królują zasilacze uniwersalne lub podróbki zasilaczy. Używanie takiego zasilacza często kończy się uszkodzeniem układu zasilania laptopa, lub nawet wypaleniem dziury w płycie głównej. Stanowczo odradzamy zakup takich zasilaczy. 

U nas kupisz tylko i wyłącznie oryginalne zasilacze do wszystkich modeli laptopów.

© 2022 serwis-laptopow24.pl All Rights Reserved.